En İyi Responsive Framework Önerileri

 1. ökkeşTrzi
  1
  115
  6.01.2019 12:15:00

  REsponsive siteler yapabilmek için , en iyi responsive framework önerileiniz nelerdir ?

  html css javascript diğer 2 yıl önce 709 Görüntüleme

( 1 ) Cevap

 1. umut
  2
  1417
  7.01.2019 16:02:00

  En iyi önerisi vermek ne kadar doğru olur bilmem ama ben sadece popüler 4 yada 5 framework den bahsedeyim,

  1)Twitter Bootstrap

  enter image description here

  Tabiki ilk sırada bahsedeceğim, Responsive Html,Css,Javascript Frameworkü , Bootstrap . Günümüzde belki milyonlarca sitede var olan , kullanılan framework. GitHub ın gözdelerinden olan bu framework için , aslında en iyi olma yolunda epey yol katetmiş , saygı görmüş bir framework desek , yanılmayız.

  Tamamen front end developer arkadaşlar için bir kurtarıcı , işlerini kolaylaştırıcı bir rol üstlenen Bootstrap , web , mobil uygulamaları geliştirme ve grid sistemleri , envai çeşit butonlar, iconlar vb yanında yine envai çeşit Modals,ScrollSpy Dropdown, Tab, Tooltips componentleri barındırır.

  https://getbootstrap.com/

  2)Foundation

  enter image description here

  Bir başka responsive ve aynı zamanda lightweight ve scalable (ölçeklenebilir) olan , ve oldukça popüler bir framework. Yine bu framework sayesinde responsive web siteleri , web ve mobil uygulamar yapılmakla beraber , email templateleri de yapılabilmektedir.

  https://foundation.zurb.com/

  3)Ui Kit

  Bir başka framewrok de lightweight ve modular bir html , css, javascript tabanlı front-end framework sunan Ui Kit.Gelişitiriciler için kullanımı kolay , genişletilebilir ve özelleştirilebilir bir yap sunmaktadır.

  https://getuikit.com/

  4)Semantic UI

  Son olarak da Semantic UI framework ise sadece duyduğumu fakat inceleme fırsatımın olmadığı , ama onun da bu ailede yer aldığını bilmenizi istediğim için , bu frameworkede yer ayırdım

  https://semantic-ui.com/

  Aklıma başka gelirse veya yeni inceleme fırsatım olursa , güncellerim cevabı .

Cevabınız