Web uygulama seri numara ekleme

 1. 81duzce
  10
  245
  8/7/2018 8:18:00 PM

  Bir kurum İçin asp.net mvc Web arayüzü ile çalışan bir Web uygulama yazdım. Bu uygulamayı sadece localde çalıştırıyorum. Wwwroot klasörü içinde localhost ile Çalışıyor. Ama bunu herhangi bir bilgisayara kopyala yapıştır ile taşınmasını engellemek istiyorum. Nasıl yapabiliriz? Nasıl seri numara ekleyebilirim. ?

  asp.net-mvc 8 ay önce 363 Görüntüleme

( 1 ) Cevap

 1. black mirror
  7
  2704
  8/7/2018 10:48:00 PM

  Birinci Yöntem / Maliyetsiz Yöntem

  O bilgisayarın mac adresi , disk seri nosu , bilgisayar adı , bu üçü yeter sanırım hatta sade mac adresi de yeter, bunları alıp yazılımın içine gömebilirsin. Daha sonra yazılım ilk global.asax ta ayağa kalkarken , yazılımın içine gömdüğün değerler ile , o bilgisayarın bu saydığım 3 bilgiyi alıp karşılaştırırsın. Eğer eşleşmiyorsa yazılımı başlatmazsın hiç ,yada login mantığı varsa , hiç login etmezsin adamı ve her loginde bu kontrolü yapabilirsin. Bu sayede yazılımını birisi bi başka bilgisayara alsa da orada çalıştıramaz.

  Tabi birde şunu yapmak lazım , birisi kodunu redgate gibi programlarla açabilir bunun için dll lerin için kod karıştırıcı kullanmakta da fayda var , burda kod karıştırıcı hakkında bilgiler bulabilirsin https://code.replyfeed.com/sorular/96/exe-sifreleme-kod-karistirma

  İkinci Yöntem / Maliyetli Yöntem

  https://sentinel.gemalto.com/software-monetization/sentinel-hasp-hl/

  Bu linkteki dongle teknolojisi gibi teknolojiler var , yukarda ki sadece bir örnek. Ben kullanmıştım bir projede.Bu dongle sayesinde projeni lisanslayabiliyorsun.Yazılımın sadece bu dongle ın takılı olduğu bilgisayarda çalışır.Sonsuz lisans da verebiliyorsun , süreli de.

  Benim tavsiyem birinci yöntem işini görür.

Cevabınız